داستان حاج گُهرنیا

باسلام و درود خدمت هم ميهنان عزيزم
علي اصغر گُهرنيا هستم.
موسس كارخانه عسل حاج گُهرنيا

از سن کم با روش های زنبورداری آشنا شدم ، و سپس بصورت تفریحی این حرفه را ادامه دادم ؛ از حدود سال ۸۵ این حرفه را جدی دنبال میکنم و اکنون مدیریت چند زنبورستان و مزرعه زنبورداری را برعهده دارم و هم چنین موسس کارخانه ی بسته بندی عسل حاج گُهرنیا هستم که فقط محصولات تولیدی مزرعه های خودمان را بعد از آنالیز در آزمایشگاه های تخصصی بسته بندی و عرضه مینماییم.

امروز كه قرار شد نامه اي سرگشاده تقديم شما كنيم،تصميم گرفتم در مورد گذشته ي خانواده ام و داستان اضافه شدن عسل به سبدمصرفي خودمان را خدمتتان عرض كنم.

يادم مي آيد سالها پيش عسل هيچ جايگاهي در سفره خانه ما نداشت،الان كه فكر ميكنم متوجه ميشوم كه مقصر خودمان بوديم هميشه فكر ميكرديم عسل طبيعي خيلي گرونه و تهيه ي آن درحد توانايي مانيست و بر فرض اگر از بقيه خريدهاي منزل كمي چشم پوشي ميكرديم(مثلا پنيركمتر ميخريديم) بازهم از سلامتي و اصل بودن عسل خريداري شده،مطمئن نخواهيم بود
بارها و بارهادر مورد تشخيص عسل طبيعي و مصنوعي روش هايي را شنيده بودم،ولي الان كه خودم دركار توليدعسل هستم بايادآوري آن روش ها خنده ام ميگيرد ، دروغي بيش نبودند!
مثلا شنيده بودم عسل طبيعي شكرك(رُس)نميزند،كه اتفاقاعسل طبيعي شكرك ميزند و سفت ميشود و حالت شكرك عسل مثل مربا نيست يك حالت لطيف مثل روغن حيواني(روغن زرد) دارد. اگر عسلي شكرك زد در آن حد كه زير دندان غرش و غرش كرد مطمئن باشيد كه اين عسل به وسيله زنبور عسل توليد نشده و كاملا مصنوعي است.(اين نوع عسل معروف به عسل صنعتي است كه از اسانس ،شهد ،آب،رنگ زرد،… توليد ميشود)
آن موقع ها فكر ميكردم عسل بدون اسم و محلي بدون برچسب و نام و نشان عسل مرغوبي است ولي بعدها فهميدم به آنهاهم نميشود اعتمادكرد،پشت سرعسل هاي برچسبي و كارخانه اي ام كه حكايت فراوان است!
قبل تر ها فكر ميكردم عسل طبيعي هيچ شكري ندارد ولي اين باور كاملا غلط است زيرا دردنياامروزي به مرور زمان به دليل تخريب شدن طبيعت زنبورها در محل زنبورستان چيزي براي تغذيه پيدا نميكنند به همين دليل كمي انرژي فعال سازي لازم دارند تا پرواز كنند و اوج بگيرند و به مناطق بكر و تخريب نشده توسط انسان بروند جايي كه دست انسان به آن جا نميرسد و تغذيه كاملا طبيعي داشته باشند.
طبق استاندارد جهاني عسلي كه ساكارزش زير٥٪‏ است طبيعي است: پس توجه كنيد وقتي روي ليبل(برچسب)عسلي نوشته ميشود ١٠٠٪‏ طبيعي منظور اين است كه اين عسل ساخته دست زنبور عسل است و زنبور در توليد آن شركت داشته، كه اغلب اين ١٠٠٪‏ ها دروغ بوده و عسل هاي برچسبي و كارخانه اي تركيبي از عسل زنبوريِ پر از شكر به اضافه شهد(آب+شكر)و رنگ و اسانس است.
مدت ها گذشت و چرخ روزگار جوري چرخيد كه من وارد كار عسل شدم كمي تجربه ام بيشتر شد و خودم توليد كننده عسل شدم ،اين موقع بود كه لذت عسل طبيعي را براي اولين بار چشيدم تازه فهميدم عسل طبيعي چقدر لذيذ و خوش مزه است با گذشت زمان وقتي گذشته را به ياد مي آورم كه چه مدت طولاني اي به دليل ناآگاهي و نبود عسل قابل اعتماد و مرغوب در بازار خودم و خانواده ام را از مصرف عسل طبيعي محروم كردم،تصميم گرفتم عسل توليدي ام را بسته بندي كنم و در اختيار هم وطنان عزيزم قرار دهم تا با ديدن لوگو( آرم) محصول من با خيالي آسوده عسل مصرف كنند و لذت ببرند و سلامتي را به خودشان و خانواده شان هديه كنند.

وجدان و آگاهي آدمي بهترين و قابل اعتماد ترين ابزار انتخاب برتر است.

ارادت مند شما : علي اصغر گُهرنيا